Žal se je tudi v vrtcu na Zbelovem zgodil ne ljubi dogodek. »Zagorelo« je v vrtcu, natančneje v kuhinji vrtca. Obveščanje o požaru in izvedba evakuacije otrok je potekala odlično. Ker se vrtec nahaja v prostorih gasilskega doma, otroci samo zgradbo-gasilski dom in tudi gasilce ter njihovo delo, zelo dobro poznajo.

Po uspešno izvedeni evakuaciji in zbiranjem ob zbirni tabli, so si najmlajši lahko še ogledali odlično predstavitev, ki so jo zanje pripravili člani PGD Zbelovo. Najbolj pa so otroke letos očarali s predstavitvijo gašenja z vodo in novim gasilskim avtomobilom. Otroci so staršem povedali, da so z gasilci gasili z vodo, »vozili« nov gasilski avto, se prenašali z nosili, pomerjali gasilsko opremo itd. Doživljanje dopoldneva z gasilci je bilo nepozabno.