Otroci in vzgojiteljice smo nestrpno spremljale vremensko napoved, da bi izbrali datum za izvedbo Cicibanove jeseni. Pri načrtovanju smo bili zelo uspešni, saj smo se zbudili v prelepo sončno jutro.

Žal pa smo tudi letošnjo Cicibanovo jesen izvedli sami, brez staršev, ker se zaradi Covid 19, ne smemo družiti.

Kljub temu so nam starši pridno pomagali zbirati kostanj in nam ga prinašali v vrtec. Z otroki smo si pripravili košarice zanj in si ga kar sami skuhali.

Takoj po zajtrku smo se odpravili na dolgo pot, opremljeni z jesenskim sadjem in kuhanim kostanjem. Med potjo, ki smo jo opravili kar s pešbusom, smo prepevali pesmice o jeseni, preskakovali krtine, hodili čez brv in še in še. Pot je bila čudovita ob opazovanju jesenskega gozda in plodov, ki jih v tem letnem času srečaš v njem.

Vsi pa smo komaj čakali, da se posladkamo s kostanji in sadjem … Polni vtisov smo se le s težavo odpravili zopet nazaj v vrtec.