Tudi letos smo se v vrtcu Zbelovo odločili, da bomo zimo preganjali s skupinsko masko. Že jeseni smo z otroki opazovali buče na njivah, spoznavali, uporabnost buč, pravljice o bučah, jih primerjali po obliki, velikosti, teži in še in še.

Soglasno, smo po ponovni vrnitvi v »svoj vrtec«, potrdili že jesensko odločitev, da se bomo za pusta, od najmanjših, do največjih obiskovalcev vrtca spremenili v buče. Za izdelovanje maske smo morali poprijeti vsi, saj nam letos zaradi korone niso mogli priskočiti na pomoč k izdelovanju maske starši. A nam je tudi letos uspelo.

Učene Buče (kot smo se poimenovali) smo se podale na pustovanje po kraju Zbelovo. Razigrane, vesele, nagajive, norčave, živahne in poskočne, smo odganjale zimo in se kljub koroni zabavale in osrečevale krajane.

Avtor: Andreja Lipovec