V sklopu praznovanja rojstnih dni z naslovom Praznujmo rojstni dan s knjigo, ki je potekalo skozi celo šolsko leto in nadstandardne dejavnosti z naslovom Kuhamo z znanimi in zanimivimi gosti, smo kot zaključek izvedli noč spanja v vrtcu.

V začetku večernega druženja so si otroci priredili lutkovni oder, kjer so se vsi prisotni otroci predstavili po svojih zamislih in sposobnostih z lutko. Pri izvedbi nastopanja z izbrano lutko so bili zelo izvirni. Večer so nadaljevali s peko palačink in večerjo. Žal se zaradi močnega dežja nismo podali na nočni pohod s svetilkami. Zato pa so v gasilski dvorani spoznavali zakonitosti svetlobe in sence. Po opravljeni večerni osebni higieni, so se ob pravljicah odpravili k počitku. Vsi otroci so brez težav zaspali. Noč so preživeli v mirnem spancu. Prebudili so se v lepo sončno jutro, si s skupnimi močmi pripravili zajtrk in se polni vtisov pogovarjali o preživeli noči. Otroci so bili nad izvedbo noči spanja v vrtcu zelo navdušeni. S težavo so se poslovili drug od drugega in se s starši odpravili novim dogodivščinam naproti.

 

Avtor: Andreja Lipovec