Letos smo otroci in vzgojiteljice presenetili dedka Mraza. Pričakali smo ga namreč v »Novoletni piškotnici«, kot so jo poimenovali otroci. Vsi oblečeni v predpasnike in kuharske kape smo se že pripravljali na peko novoletnih piškotov, ko je na vrata nekdo potrkal. Na veliko veselje je bil sam dedek Mraz, s svojim zvestim palčkom.

Otroci so se ga zelo razveselili in ga povabili k izdelovanju piškotov. Dedek Mraz je otrokom povedal, da sam ne peče piškotov, saj mu jih peče njegova žena mama Mraz, a se je hitro učil in otrokom z navdušenjem pomagal z izdelovanjem.

Seveda pa ni pozabil niti na darila za otroke. V pravljični deželi Muce Copatarice jim jih je razdelil in jim obljubil, da jih drugo leto zopet obišče. Seveda pa jih bo celo leto z veseljem opazoval pri njihovi igri in najrazličnejših dejavnostih.

 

Avtor: Andreja Lipovec