V sredo, 30. 9. 2020, smo v vrtcu Zbelovo izvedli prvo srečanje nadstandardne dejavnosti, z naslovom Vrtec v naravi. Udeležili so se ga vsi otroci drugega starostnega obdobja. V sodelovanju pohodnikov, smo se odpravili iz vrtca Zbelovo, čez zbelovski most in pot nadaljevali v hrib proti gradu Zbelovo. Že od daleč so nas vabljivo klicali v svojo bližino različni klopotci, ki so se oglašali v ritmu vetra. Otroci so takoj opazili različne velikosti klopotcev. V vinogradih so spoznali različne delovne pripomočke, ki jih potrebujejo obiralci v vinogradu (brento, vinogradniške škarje, prešo, mlin …) Ker smo se sprehodili med vinogradi, smo si lahko natrgali grozdja in se ga do sitega najedli. V prijetnem vzdušju, klepetavi kot klopotci, smo se vrnili v vrtec, kjer so otroke že čakali starši.

Avtor: Andreja Lipovec