Vrtec Zbelovo se nahaja ob glavni cesti Loče – Poljčane. Zato je zelo pomembno, da se otroci začnejo učiti in spoznavati, kako se varno vključevati kot pešec v promet, že v vrtcu. Tudi letos smo se prijavili k sodelovanju v projekt, z naslovom, Red je vedno pas pripet.  S pomočjo staršev in zunanjih sodelavcev smo spoznali in se naučili mnogo novega. Otroke je še posebej pritegnil obisk policista Petra Kovšeta, iz Policijske postaje Slovenske Konjice. Vsi otroci ga dobro poznajo, saj je naš sokrajan. Otroke je seznanil z varnim prečkanjem ceste tik ob vrtcu, kako varno hoditi ob cesti, kjer ni pločnika, kako se obnašamo na pločniku, kako, kje sedijo otroci v avtomobilu, kako je s prehrano v avtomobilu, kako se varno voziti s šolskimi kolesi (poganjalci), kaj vse je potrebno upoštevati pri varni vožnji itd. Otroci so si v času projekta lahko večkrat pripeljali v vrtec svoja kolesa in se na otroškem poligonu varne vožnje, ki so si ga sami izdelali preizkušali v spretnostih. Bilo je super, so povedali.