Palček išče kapico,

vse preišče, vse obrne,

vse pretipa, vse odgrne,

vse pregleda, vse pretakne,

v vsako špranjo nosek vtakne,

kapice pa ni in ni.

Kot pravi pesmica tudi »palčki iz skupine« večkrat iščejo kapico. Otroško rajanje in pesmice so odmevale po vasi Zbelovo na pustni torek. Že od meseca decembra nas pri načrtovanju vzgojnega dela spremljajo palčki. Otroke je zelo pritegnila pesmica o palčku in padla je ideja, da bi si izdelali kostum palčka, saj so se starši že na prvem roditeljskem sestanku odločili, da želijo, da bi si tudi letos izdelali skupinsko masko. Pripravljeni so bili sodelovati in priskočiti na pomoč pri izdelavi pustnega kostuma. Žal pa je tudi letos skupno druženje s starši na pustni delavnici zaradi Covid 19 odpadlo. Starši so nam kljub temu priskočili na pomoč in doma na »palčkov pas« prišili gumb.

Na pustni torek smo se vsi spremenili v majhne, ljubke, nagajive, razigrane in navihane palčke. S pomočjo »velikih palčkov« smo se odpravili po vasi in razveseljevali vse krajane. Že tradicionalno so nas krajani pričakovali, nas toplo sprejeli, se z nami poveselili in nas tudi obdarili.