V četrtek zjutraj nas je presenetil Božiček. V zasneženem jutru je skozi vas vlekel voziček poln daril. Ustavil se je pred gasilskim domom in v pozdrav pomahal otroku, ki je ravno takrat gledal skozi okno. Seveda je takoj poklical prijatelje in vsi so nemudoma prihiteli opazovat, kaj se dogaja zunaj. Z velikim navdušenjem so otroci opazovali Božička, kaj dela. S kretnjami jim je pokazal, kaj morajo otroci narediti z darili, ki jim jih je pripeljal. Vsi so komaj čakali, da odidejo ven, saj jim je Božiček tam pustil darila, sam pa je moral še k drugim otrokom. O, napisal jim je tudi pismo. Vzgojiteljice smo ga prebrale otrokom in skrbno smo izpolnili vse naloge, ki nam jih je zastavil.

Naslednje jutro nas je v vrtcu čakalo novo presenečenje. Pod smrekico, je čakalo novo pismo in darila za vse otroke. Tudi na vzgojiteljice ni pozabil.

Bilo je nepozabno. Otroci so komaj čakali, da odidejo domov in pokažejo staršem, kaj jim je nastavil Božiček v vrtcu.