Otroci naše skupine zelo natančno opazujejo, kaj se dogaja v njihovi okolici oz. v kraju Zbelovo. Tako so nekega jutra ob prihodu v vrtec sporočili, da so na bazenu Zbelovo različni gradbeni stroji. Bilo jih je strah, da bodo porušili bazen. Večkrat smo se odpravili na opazovanje dogajanja na bazenu. Otroci so hitro spoznali, da bazena ne bodo porušili, temveč, da bodo nekaj na nova naredili ob bazenu. Ampak kaj, so bili radovedni. Ugibali so, predvidevali, prihajali v vrtec z različnimi predlogi, spoznanji itd. A kmalu so izvedeli in videli, da bo nastalo novo odbojkarsko igrišče. Imeli smo veliko srečo, saj smo bili lahko prvi uporabniki in preizkuševalci novega odbojkarskega igrišča. Ker smo še premajhni za igro odbojke, smo se na igrišče odpravili vsak s svojo lopatko, grabljami in vedrom. Otroci so neizmerno uživali v konstruiranju z mivko in igri z njo. Bilo je čudovito!

Avtor: Andreja Lipovec