Na tradicionalno Jurjevanje smo se pripravili tudi v naši skupini. Starejši otroci so se ga spomnili predvsem po tem, da ga lani nismo izvedli v vrtcu, saj je bila korona. Vzgojiteljici pa  sva jih obiskali na domu in jim prinesli Jurijeve čelade in venčke za Marjetice. Le to je bilo tudi izhodišče za vse prihajajoče dejavnosti, ki smo jih izvajali. S prav posebnimi zmaji smo si okrasili igralnico, si ogledali različne knjige in na spletu poiskali, kako so živeli nekoč na gradovih, si izdelali ščite in sablje (kot jih je imel nekoč Jurij), pripravili krila z marjeticami za deklice, spoznavali pesem o jurjevanju … Komaj smo čakali dan, ko nas bo obiskal »pravi« zmaj. Otroci so se ga zelo razveselili. Posamezni najmlajši otroci so si ga najprej ogledali malce bolj od daleč, ko pa so ugotovili, da je prijazen, so prišli bliže in ga tudi pobožali.

Prav posebna dogodivščina pa je bil orientacijski pohod z iskanjem zmajevega zaklada. Smerokazi na poti so imeli posebne naloge, ki so jih otroci zavzeto reševali. Nepopisna sreča in veselje se je pokazala, ob najdbi zmajevega zaklada. Zelo lačni in žejni Juriji in Marjetice pa so se lahko okrepčali s štručkami iz zmajeve pekarne in trgovine.

Avtor: Andreja Lipovec