Od-ko-korakalo je pišče čez dvorišče,
od-ko-korakalo, da malo svet razišče,
od-ko-kodakalo naglas,
kot da poslavlja se od nas,
od nas, ki smo ga čuvali ves čas.

Je odmevalo po vasi Zbelovo na pustni torek. Že prve dni meseca februarja, smo se otroci in vzgojiteljice dogovarjali, katera maska je otrokom všeč. Najprej so prevladovali spaidermeni, princeske itd. A kmalu jih je pritegnila pesem, z naslovom Ko, ko, ko, od skupine Čukov. Takoj smo začeli zbirati ideje, kako, iz katerega materiala izdelati pustni kostum. Vsi (otroci in starši) smo priskočili pri zbiranju materiala, lepilnih palčk … Kljub pomoči staršev, so morali poprijeti za delo tudi najmlajši. Pridno so pomagali izrezovati posamezna peresa, pomerjali, obleko, kape … Na pustni torek so se vsi spremenili v majhne in ljubke piščančke. S pomočjo »mam kur« so se odpravili po vasi in razveseljevali vse krajane. Že tradicionalno so jih krajani pričakovali,jih toplo sprejeli, se z njimi poveselili in jih tudi obdarili.

Avtor: Andreja Lipovec