Koga povabiti na nadstandardno dejavnost v vrtec ni tako enostavno, saj so otroci polni pričakovanj, da se naučijo in spoznajo nekaj novega, da bo zanimivo, polno dogajanja … Ker se bliža pustni čas in se v vrtcu na Zbelovem že pripravljamo na pustovanje, smo povabilikot gostjo sokrajanko Jelko Marzidošek. Jelka zna odlično poslikati obraze. Z otroki smo se že nekaj časa pripravljali v kaj bi se radi spremenili. Imeli so polno načrtov in želja kaj postati. Z vso zavzetostjo so opazovali, kako se njihovi prijatelji spreminjajo v robote, indijance, kravice, sove tigre, muce, kužke … Jelka jim je vse želje uresničila. Otroci so bili zelo veseli in navdušeni.

V vrtcu smo spoznavali tudi najbolj tradicionalne jedi, ki se jedo v pustnem času. Dopoldan smo pripravili jogurtove miške, s katerimi smo se popoldan posladkali skupaj z gostjo in starši. Le ti so bili zelo navdušeni in presenečeni nad umetninami, ki so krasile obraze njihovih otrok.

Avtor: Andreja Lipovec