V vrtcu na Zbelovem smo otroci spoznavali, kaj je kultura. Prihajali smo do najrazličnejših spoznanj. Ker v kraju nimamo gledališča ali kulturnega doma, smo se odločili svojo igralnico spremeniti v »kulturno hišo«. Starim staršem smo se želeli predstaviti s priredbo dramatizacije Rokavička. Pripravili smo vabila, izdelali vstopnice in sedežni red, pripravili bankomat, da so lahko vsi obiskovalci dvignili poseben denar ter si kupili vstopnice. Polni pričakovanj so se vsi nastopajoči preoblekli in spremenili v igralce, ki so z otroškim veseljem in navdušenjem prepevali in odigrali svojo vlogo.

Prelepo je bilo videti svoje vnuke, kako se predstavljajo na odru pred množico obiskovalcev, so se strinjali vsi stari starši. Otroci se po končani igri, kar niso mogli posloviti od obiskovalcev. Dogovorili smo se, da se bodo z veseljem tudi v prihodnje odzvali njihovemu povabilu in prišli v vrtec.

 

Avtor: Andreja Lipovec