Že meseca aprila 2019, smo se vsi otroci in starši vrtca Zbelovo, skupaj s KS Zbelovo in krajani povezali v zbiralno akcijo zbiranja starega papirja. Ker smo vsi zavzeto zbirali papir že celo leto, smo ga zbali zelo veliko. Predsednik KS Zbelovo Aleš Senker, nas je seznanil s količino zbranega papirja. Zbrali smo kar 1120 kilogramov, na kar smo zelo ponosni.

Kar nekaj časa smo načrtovali, kako najbolj premišljeno porabiti donacijo od zbranega papirja. Skupaj z otroki smo si ogledali najrazličnejše kataloge in reklamne časopise. Po tehtni presoji smo izbrali in naročili prenosni zvočnik. Sedaj s pomočjo prenosnega zvočnika že prepevamo, plešemo in ga uporabljamo pri različnih vzgojnih dejavnostih. Vsi otroci in vzgojiteljice vrtca se zahvaljujemo vsem krajanom, da so pomagali polniti kontejner s papirjem in nam s tem omogočili nakup prenosnega zvočnika.