Kot že nekaj let zapored, smo se tudi letos na oba praznovanja otroci in vzgojiteljice v vrtcu začeli pripravljati že konec meseca novembra. Skupaj z otroki in starši smo zbirali najrazličnejše naravne in odpadne materiale. Izbirali ideje, kaj bi izdelali za prodajo na bazarju in kako čim bolj izvirno okrasiti lučke za nočni pohod.

Vsi smo poprijeli za delo in pripravili mnogo izdelkov za bazar (napolnili sivko v vrečice in jih okrasili, porisali vrečke za v trgovino, izdelali angelčke,čupavce, pogrinjke za slavnostno večerjo itd.), izdelali pa smo si tudi lučke za nočni pohod.

Že v temi, po izvedenem bazarju, smo se odpravili na nočni pohod do ribnika Jernejčka. Poleg lučk, nam je letos priskočila na pomoč še polna luna, da smo lažje premagovali res neosvetljeno pot. Bilo je čudovito, so povedali naslednji dan starši in otroci.

Avtor: Andreja Lipovec