Kot  že nekaj let doslej so nas tudi letos obiskali člani Čebelarskega društva Loče, Irena in Tone Kolar ter Polde Črešnar.  V prijetni družbi čebelarjev smo izvedli tradicionalni slovenski zajtrk. Za čebelarje so otroci pripravili veliko presenečenje. Preoblekli so se v »zbelovske« čebelice in rožice.

Čebelarja sta otrokom pripravila pravo dogodivščino, saj sta s sabo prinesla opazovalni panj, z živimi čebelami. Otroci so jih z radovednostjo opazovali. Predstavitev o zanimivostih dela s čebelami in sveta čebel je bila predstavljena čudovito in nazorno.  Čebelarka Irena je tudi letos presenetila in razvajala vse prisotne s čudovitimi in okusnimi medenjaki. Vsi smo jih z veseljem poskusili in se sladkali z njimi.

Seveda smo vsem čebelarjem poklonili kocko, ki jim bo prinašala čebelarsko srečo in jih spominjala na vse otroke iz vrtca Zbelovo.

Čebelarji so nas povabili na ogled čebelnjaka in pomoč pri točenju medu, meseca maja.

 

Avtor: Andreja Lipovec