V letošnjem šolskem letu smo namenili več časa spoznavanju jablan in jabolk. Skupaj smo obiskovali sadovnjak skozi vse štiri letne časa, spoznavali uporabnost jabolk v prehrani (pekli jabolčni zavitek, jabolčno pito …), sodčili jabolka in skuhali svoj jabolčni sok, dramatizirali po zgodbici Mala miška in veliko rdeče jabolko, likovno ustvarjali, gibalno spoznavali razsežnosti sadovnjaka in si izdelali kar nekaj matematičnih iger. Vse to so predstavili na stojnici v Celju na Celjskem sejmu z naslovom Altermed. Obiskovalci sejma so se radi ustavljali na naši udarni razstavi in stojnici, kjer so lahko okušali dobrote, ki smo jih pripravili v skupini. Še posebej so obiskovalci pohvalili odlično jabolčno pito, jabolčni čips in jabolčni sok. Kar niso mogli verjeti, da smo vse to pripravili otroci skupaj z vzgojiteljicami. V dokaz so bile fotografije, ki so prikazovale resničnost izpeljanih dejavnosti in dogodkov. Najmlajši obiskovalci sejma so se preizkušali v matematičnih igrah in dejavnostih. Marsikdo od staršev si je fotografiral igre, saj so bili mnenja, da so zelo zanimive in uporabne ter bi si jih lahko z otroki izdelali doma in se jih igrali. Na sejmu je bilo čudovito in ne ponovljivo.

Avtor: Andreja Lipovec