Obiskati frizerja ni mačji kašelj. To smo še posebej izkusili otroci iz vrtca na Zbelovem.

Kar nekaj časa smo si ogledovali in izbirali predloge za modne pričeske. Seveda smo k sodelovanju povabili tudi starše. Skoraj vse mamice otrok iz skupine so se udeležile pustne delavnice in pomagale izdelovati lasulje za njihove najmlajše nadebudneže. Delo ni bilo tako enostavno, saj je bilo potrebno material najprej narezati na primerno dolžino, ga razrezati na trakove-franže, zlepiti in nato je sledilo oblikovanje lasulje. Mamice so v prijetnem delovnem vzdušju pomagale vzgojiteljicam in otrokom, da bodo čudovite pustne maske.

Otroci smo se v naslednjih dneh igrali frizerja, si lasulje pomerjali, jih česali, urejali v pričeske, jih sušili in še in še dela smo imeli z njimi. Danes imamo že vsi enkratne pisane frizure …

 

Avtor: Andreja Lipovec