V vrtcu na Zbelovem tudi starši radi pripravijo najrazličnejša presenečenja za njihove otroke.  Skrivnostne snežinke so kar poplesavale po vrtcu, saj so jih otroci našli na stopnicah, ograji stopnišča … Le kaj to pomeni, so se spraševali? Prvo presenečenje jih je čakalo pred vrati v športno dvorano. Na klopci sta sedeli dve prečudoviti pravljični snežinki, ki sta imeli pismo za vse otroke. Komaj so čakali, da se vsi zberejo in ga v jutranjem krogu preberejo.

A presenečenja so se še kar nadaljevala. V športni dvorani je čakala na otroke prava zimska idila. V soju novoletnih lučk in obilici snega sta se postavljala velik snežak in prečudovita novoletna jelka, pod katero je bilo darilo za vsakega otroka in vzgojitelijice. Bili so jih zelo veseli.