Bazar:

Na letošnji bazar smo se skupaj z otroki pripravljali kar nekaj časa, saj smo vse izdelke pripravljali v vrtcu. Tako smo celo jesen sušili jabolka in izdelovali jabolčni čips; se trudili in kar dvakrat zamesili, izdelovali rezance in jih pakirali; od zbelovskih čebelarjev prejet med, smo prepakirali in ga dopolnili z orehi, katere je bilo potrebno predhodno prav tako oluščiti. Pripravljeno vsebino smo napolnili v majhne stekleničke, katere smo dopolnili z etiketo, ki smo jo izdelali z otroki. Iz odpadnega parketa (palčk) smo izdelovali podstavke na katere lahko odložimo vročo posodo in najrazličnejše košarice. Zbran denar, ki so ga prispevali starši otrok, ki obiskujejo vrtec je namenjen v sklad vrtca.

Nočni pohod z lučkami:

Že tretje leto smo skupaj z otroki in starši izvedli nočni pohod. V vrtcu smo se naj temeljito pripravili. Vsak posameznik si je poslikal in okrasil svojo nočno lučko, starši pa so jo dopolnili še s svečkami-lučkami. Zbirali smo tudi ideje za smer pohoda. Izbrali smo pot, katro smo bili zmožni prehoditi po temi mali in veliki pohodniki. Tako smo se odpravili na bližnji hrib in v temi opazovali naše svetilke. Kljub mrazu je bilo prijetno.

Avtor: Andreja Lipovec