V vrtcu na Zbelovem izvajamo nadstandardno dejavnost za otroke, z naslovom Naviti možgani. Otroci se pod mentorstvom vzgojiteljice Andreje in Jasne ter s pomočjo najrazličnejših gostov, preizkušajo v dejavnosti z vseh vzgojnih področij (gibanja, jezika, narave, družbe, matematike in umetnosti). S pomočjo prvega gosta go. Bogdana Leve, ki se odlično spozna na mostove, so otroci na Zbelovem spoznavali mostove v njihovem kraju. Gost je otroke presenetil in jim prinesel zaščitne čelade, ki so si jih nadeli, ob ogledu mostov. Spoznali so, da imajo v bližini vrtca kar štiri mostove. Starega lesenega (tega danes, ko pišemo prispevek ni več), most v izgradnji, ki bo sodoben, moderen železen most in viadukt ali velbe, kot ga krajani radi poimenujemo. Otroci so že vedeli, da pod vsemi mostovi teče reka Dravinja. Gost Bogdan pa je otroke seznanil: s pomenom piktogramov pred gradbiščem novega mostu, iz kakšnega materiala se mostovi gradijo (opažne plošče, železo …), kako jih strokovno imenujemo, kako se imenujejo posamezni delovni stroji (npr. demper), ter nam pokazal najrazličnejše fotografije mostov na slovenskem …

Polni novih doživetij, spoznanj in znanja smo si ob koncu zanimivega popoldneva obljubili, da bomo tudi v prihodnje natančno spremljali gradnjo novega-sodobnega mostu. Seveda že komaj čakamo, da se bomo lahko tudi sprehodili po njem.

Avtor: Andreja Lipovec