Z otroki smo nestrpno spremljali vremensko napoved, da bi izbrali datum za izvedbo Cicibanove jeseni. Pri načrtovanju smo bili zelo uspešni, saj smo zbudili v prelepo sončno jutro.

Otroci so komaj čakali popoldneva, da se s starši vrnejo v vrtec. Skrbno smo si pripravili pladnje za jabolčni zavitek, ki smo ga spekli dopoldan v vrtcu in vrečke za pečen kostanj.

Cicibanovo jesen smo izvedli v dveh delih:

majhni in veliki pohodniki smo se odpravili na zbelovski grad,

očetje pa so nam medtem pekli kostanj.

Na gradu so otroci pričakovali, da bi lahko srečali zmaja, tistega, ki ga srečajo vsako leto na Jurjevanju … Na še večje presenečenje pa jih je obiskal čisto pravi medved. Otroci so se ga zelo razveselili. Takoj so mu začeli prepevati pesmi, ki jih znajo o medvedu, ga skušali pobožati …

Skupaj z medvedom so se posladkali z jabolčnim zavitkom, popili zeliščni sok in se polni vtisov vrnili k vrtcu. Na igrišču je že dišalo po pečenih kostanjih. Ob pripovedovanju, koga smo srečali na gradu, smo se sladkali z odlično pečenim kostanjem. Bilo je izvrstno. Že v mraku smo skupaj pospravili in se polni vtisov odpravili domov.