Tudi letos smo se v vrtcu Zbelovo odločili, da bomo zimo preganjali s skupinsko masko. Ker imamo vrtec v gasilskem domu, smo se odločili, da bomo kar gasilci. Izdelati gasilsko opremo pa ni lahko. S starši smo se v začetku šolskega leta dogovorili, da nam bodo priskočili na pomoč. Z njihovo pomočjo smo s tehniko kaširanja izdelali gasilske čelade. Seveda so jih otroci še dokončali, saj jih je bilo potrebno prebarvat, prelakirat, opremit z gasilsko značko … Na pomoč je priskočila tudi KS Zbelovo, ki je za vse malčke kupila majice in vzgojiteljici, ki sta nanje našili odsevnike, kot jih imajo »pravi« gasilci. Nismo pa pozabili na gasilsko opremo. Izdelali smo jo iz odpadnih plastenk in cevi. Nastale so ročne gasilske brentače, s katerimi so lahko ob obiskovanju sokrajanov otroci gasili. Ob glasnem zavijanju siren (piskanju na piščalke) smo se odpravili na obisk po vasi. Vsi so nas toplo sprejeli, se z nami poveselili in nas tudi obdarili.

Avtor: Andreja Lipovec