Prvi otroci in vzgojiteljice, ki so prišli v vrtec, se niso mogli načuditi, kdo je že bil v vrtcu in pustil za sabo tako »umazane« (črne) stopinje.

Vsi smo preverili, komu ustrezajo odtisi stopal, a nismo našli krivca. Kmalu pa smo zagledali tudi pismo. V njem se je začela razpletati skrivnost.

A, ob pogledu v veliko gasilsko sobo, nismo mogli verjeti svojim očem. V pravljični deželi novoletnih lučk so nas čakali za vsakega otroka in vse vzgojiteljice pravljični snežaki in zimsko sadje. Da pa je bilo vse še bolj čarobno, so se snežaki gnetli ob, na, pred, pod velikimi sankami in ptičjo hišico. Le ta je že postavljena in čaka na prve obiskovalce. Žal pa še sank nismo preizkusili in še vedno čakamo na sneg.

Hvala škratki, palčki, dobri možje (starši)!