Priprave na drugo srečanje obogatitvene dejavnosti, z naslovom Kuhamo z znanimi – zanimivimi gosti, so se začele že v prvih novembrskih dnevih. Otroci in vzgojiteljici smo se pričeli dogovarjati z gosti, ki bi bili pripravljeni kuhati z najmlajšimi. Posamezni povabljeni so se malce prestrašili, a ojunačil se je predsednik krajevne skupnosti Zbelovo Aleš Senker in potrdil udeležbo.

V knjižnici smo si izposodili knjige o picah. Po posvetovanju smo se odločili, kakšne pice bomo spekli. Vsak otrok si je narisal tudi načrt za okrasitev pice.

V piceriji Mama mija, kot so jo poimenovali otroci, smo uživali v pisanju in risanju recepta, tehtanju sestavin, mešanju, gnetenju, se seznanjali z vzhajanjem kvasa in testa, rezanju zelenjave, sestavljanju in krasitvi pice …

Vsi otroci so komaj čakali, da so lahko skupaj z gostom poskusili »svojo« mojstrovino. Vsaka pica je bila unikatna, narejena iz zelenjave, ki jo imajo otroci radi. Pogostili pa smo tudi starše, ki so bili nad picami navdušeni.