Vsi (otroci in starši) smo se odlično pripravili na praznovanje jesenskega praznika. Z otroci smo se nekaj dni poprej odpravili v gozd nabirat kostanje. Žal pa smo ga nabrali zelo malo. Tako so nam na pomoč priskočili še starši, da smo imeli kostanja več kot dovolj, in smo se lahko vsi z njim posladkali. Otroci so pomagali z gubanjem vrečk za kostanje.

Sicer pa smo letošnjo Cicibanovo jesen izvedli v dveh delih:

• otroci in mamice oz. očetje smo odšli na pohod do kapelice pri Selskem vrhu,
  • očetje pa so med tem časom pekli kostanj.

Da pa pohodniki in peki nismo bili lačni, smo dopoldan z otroki v vrtcu spekli palčke (slane, sezamove, makove), žemlje z različnim posipom in skuhali zeliščni čaj iz zelišč, ki smo jih pridelali na visoki gredi pri vrtcu.

Ob uspešno prehojeni poti, smo se družili ob dobrotah z vrtčevske pekarne, slastnih pečenih kostanjih in se odžejali z zeliščnim čajem. Bilo je lepo. Polni lepih doživetij ob prijetnem druženju, smo pospravili in se že v mraku odpravili domov.