V soboto, 5. oktobra, je v gasilskem domu Zbelovo potekalo tradicionalno družabno srečanje starejših krajanov, ki so dopolnili 65 let in več.

Skupaj z otroci smo pripravili jesensko dekoracijo za oder in nekaj jesenskih presenečenj za na mize. Starejšim krajanom so bila tako všeč, da so nas poprosili, da bi si jih za spomin odnesli domov za okrasitev domače mize.

Srečanje so z otroškim programom popestrili najmlajši krajani Zbelovega, otroci iz vrtca. Zapeli in zaplesali so nekaj pesmic iz živalskega sveta. Starejše krajane so razveselili in jih spomnili na čas, ko so bili še sami otroci, jih nasmejali in jim popestrili srečanje.

Druženje je bilo nadvse prijetno, sproščeno in veselo. Ob zvokih prijetne glasbe, in spontanega klepeta so se vsi prisotni razšli z obljubo, da se ponovno snidejo v prihodnjem letu.

Avtor: Andreja Lipovec