Mesec požarne varnosti se počasi izteka. Otroci oddelka v KS Zbelovo, so še zadnje dni v mesecu oktobru obiskali gasilce. To pa ni bilo tako težko, saj se vrtec že vrsto let nahaja kar v prostorih gasilskega doma. Otroci samo zgradbo-gasilski dom zelo dobro poznajo.

V spremstvu vzgojiteljic so se odpravili v pritličje zgradbe, kjer so jih že pričakovali člani PGD Zbelovo. Otrokom so predstavili njihovo delo s katerim se srečujejo pri različnih intervencijah. Pokazali so jim tudi svojo obleko in opremo.

Gasilci so otrokom na zanimiv in praktičen način predstavili ter razkazali gasilska vozila, s številnimi cevmi in pripomočki. Največje navdušenje je otrokom predstavljal gasilski kombi, v katerega so lahko vstopili. Ob zvokih siren, pa so se najmlajši počutili kot »pravi gasilci«, ki že odhajajo na intervencijo.

Glede na pozitivne odzive otrok po podoživljanju in pripovedovanju, se za prihodnost gasilcev v PGD Zbelovo ni treba bati.

Ob koncu srečanja smo za spomin naredili še eno »gasilsko«.

Avtor: Andreja Lipovec