V sklopu projekta Pasavček smo tudi letos povabili v oddelek krajana policista Petra. Otroci so ga z velikim navdušenjem pričakovali. Preštevali so dneve do obiska in kovali načrte, kaj vse ga želijo vprašati, kaj vse si želijo ogledati.

Policist Peter Kovše, je otrokom na kratko predstavil in skupaj z otroki praktično predstavil: kako na varen način prečkati cesto, ki je tik ob vrtcu, kako varno hoditi ob cesti, kjer ni pločnika, kako se obnašati na pločniku, kako, kje sedijo otroci v avtomobilu, kako je s prehrano v avtomobilu, kako se varno voziti s šolskimi kolesi (poganjalci), kaj vse je potrebno upoštevati pri varni vožnji … Na veliko veselje je otrokom pokazal tudi policijski avto, kako delujejo intervencijske luči, sirena itd. Otroci so si lahko pomerili tudi varnostni policijski jopič in policijsko čelado.

Vsi otroci so bili nad predstavitvijo navdušeni. Ko bodo veliki, bodo policisti ali pa gasilci, so povedali.

 

Avtor: Andreja Lipovec