Na decembrsko praznično delavnico smo se s starši pričeli pripravljati že konec meseca oktobra. Najprej smo zbirali le ideje in zamisli, kaj bi lahko iz različnih naravnih materialov izdelali. Nabralo se je precej idej in zamisli. Le te pa smo si želeli tudi uresničiti, kar pa ni bilo povsem enostavno. Očetje so tako poprijeli za motorne žage in začeli s pripravljanjem najrazličnejših kolutov, valjev … iz lesa. Mamice so pomagale s sestavljanjem le teh in oblikovanjem najrazličnejših skulptur. Ob spretnem vijačenju lesa, so nastajali najrazličnejši snežaki, jelenčki, palčki, celo novoletna jelka. Vse to smo postavili in razstavili na zelenici pri vrtcu. Da je bilo vzdušje še bolj čarobno, smo prostor okrasili z novoletnimi lučkami.

Naslednje jutro nas je obdarila in presenetila mati narava in nam poslala tudi prvi sneg. Ob čudoviti, praznični zimski pravljici, so se ob prihodu v vrtec ustavljali otroci in opazovali mojstrovine, ki so jih ustvarili starši za njih, v »njihovem« vrtcu.

»Zares je lepo«, pripovedujejo krajani, ki si radi pogledajo zanimivo in urejeno okolico kraja.

 

Avtor: Andreja Lipovec