V sklopu projekta Simbioza giba, z naslovom Gibanje je življenje in življenje je gibanje, smo v vrtec povabili babice, dedke, prababice in pradedke. Povezali smo generacijo otrok starih od 1-6 let ter generacijo starejših … Veseli smo, saj so se stari starši udeležili dopoldneva v vrtcu v polnem številu. Z obiskom nas je počastila tudi ena izmed prababic in se aktivno udeležila športnih dejavnosti s svojima pravnukoma.

Z otroki smo za obiskovalce pripravili različne dejavnosti z žogami. Tako smo igrali otroško košarko, nogomet, ciljali v tarčo, se igrali z žogicami ježki (si jih podajali, jih odbijali), si podajali žoge in kar je bilo največ, se družili in si z gibanjem popestrili dopoldan tako otroci v vrtcu, kot tudi stari starši.

Bili so veseli povabila in nam obljubili, da se bodo z veseljem še odzvali druženju z najmlajšimi.